Strona na facebooku czy blog firmowy?

To, że posiadanie swojego wkładu w świat cyfrowy ma wiele zalet przekonała się już niejedna firma. Od dłuższego już czasu, marka, która nie posiada swojego udziału w sieci WWW nie jest uznawana za w ogóle istniejącą na rynku. Swoje profile na facebooku, czy blogi firmowe posiadają nawet producenci skarpetek, nie mówiąc już o firmach usługowych czy wielkich międzynarodowych korporacjach. Treści, które przedsiębiorca pragnie przekazać swoim potencjalnym klientom można publikować w różnorodny sposób. W przygotowanym tekście skupimy się na dwóch najpopularniejszych formach przedstawiania komunikatów – publikacje treści na Facebook.com, oraz wpisy na blogu.

Możliwości Facebooka

Facebook stanowi narzędzie zdecydowanie bardziej interaktywne aniżeli jest blog czy strona firmowa. To medium oferuje nam szereg różnorodnych aplikacji umożliwiających zachęcenie użytkowników sieci do interakcji z fanpagem. Trafnym przykładem będzie podanie tu możliwości tworzenia aplikacji, które zapewniają stronie duży napływ unikalnych fanów i rozpowszechnienie wiadomości o stronie dzięki istniejącej sieci kontaktów.

Nie dla wszystkich

Nie każdemu zależy jednak aby prowadzić tylko komunikację z klientami, wiele firm skupić się pragnie na przekazaniu swojej oferty sprzedażowej i zakomunikowania nowości, które są oferowane. W takim przypadku prowadzenie swojego profilu w mediach społecznych nie posiada większego sensu. Treści, które będą zawierały jedynie „suche” informacje będą pomijane przez internautów. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie założenie właśnie bloga firmowego.

Statyczne informacje

Strona, która istnieje w stanie nie zmienionym w seci jest rozwiązaniem idealnym, jeśli klienci nasi pragną zdobyć „profesjonalne” informacje na temat produktów marki. Teksty znajdujące się na blogu są zdecydowanie dłuższe niż w social media i dostarczają konsumentom dużo więcej szczegółowych informacji o towarach. Pomimo, iż prowadzenie bloga może być zadaniem trudniejszym – należy przygotować zachęcająca oprawę graficzną oraz dużo dłuższe teksty niż na Facebooku – to prowadzenie swojej strony może okazać się bardzo korzystne dla przedsiębiorcy. To w którą stronę zdecyduje się skierować swoje działania marka może rokować o jej sile na rynku. Czy będzie to Facebook.com, blog firmowy, czy też oba te narzędzia należy zdecydować po analizie potencjału marki i określeniu celów marketingowych jakie firma chce osiągnąć.