Media społecznościowe dla firm- facebook i co jeszcze?

Obecnie Facebook stanowi jedno z najważniejszych narzędzi umożliwiających skuteczną reklamę w internecie. Coraz częściej zdarza się, że użytkownicy znudzeni obecnością na tej platformie, uciekają się do śledzenia stron bardziej profilowanych, czy to oferujących publikację krótkich notek jak Twitter, czy też zdjęć jak Instagram. Warto więc rozszerzyć obszar działań
i zaangażować działalność firmy na większym obszarze. Poniżej przedstawione zostaną dwa najbardziej liczące się w polskiej sieci portale:

Twitter

Jak pokazują dane przedsiębiorców korzystających z social mediów, ilość klientów których uzyskało im się pozyskać dzięki platformie Facebook wynosiła 48%. W przypadku Twittera liczba ta jest mniejsza tylko o 6 punktów procentowych. Liczby w tym miejscu mówią same za siebie. Mikroblog (bo takim narzędziem jest Twitter) zapewnia możliwość szybkiej, dwustronnej komunikacji między przedsiębiorcą, a obecnym i potencjalnym klientem. Odpowiednio prowadzony profil umożliwia utrzymanie pozytywnych relacji z użytkownikami, informowanie ich o nowościach oraz pozyskanie nowych klientów.

Instagram

Ciekawym narzędziem zyskującym popularność w ostatnim czasie jest platforma publikująca małych rozmiarów zdjęcia – Instagram. Dzięki odpowiedniemu tagowaniu, czyli swojego rodzaju nazywaniu i opisywaniu fotografii, firma w kreatywny sposób może wypromować siebie w sieci. Strona ta jest wykorzystywana podczas konkursów przez marki. Dla przykładu można podać akcję promocyjną firmy Triumph, która nagradzała najciekawsze stylizacje modowe oznaczone tagiem #triumphstylizacje. Dzięki takiemu działaniu firma pokazała się jako nowoczesna i zaangażowana w życie zwolenników marki.

Sam fakt jakich narzędzi będzie używała marka, kreuje jej wizerunek. Czy podąża ona
za obecnymi trendami? Czy śledzi statystyki dotyczące użytkowników internetu?