Jak działa remarketing?

Ażeby opisać sposób funkcjonowania remarketingu należy najpierw odpowiedzieć na pytanie czym właściwie jest ta dziedzina marketingu internetowego. Generalnie mówiąc jest to rodzaj komunikacji, metoda która pozwala spersonalizować przekaz do danego użytkownika dzięki analizie jego działań na danej witrynie. Innymi słowy mówiąc remarketing pozwala nam na zebranie informacji o preferencjach danego konsumenta, przeanalizowanie ich i wykorzystanie do działań marketingowych.

Śledzenie użytkowników

Każdy z użytkowników podczas wizyty na danej stronie pozostawia po sobie ślad czy to w postaci ciasteczek, czy adresu e-mail pozwalający na prześledzenie jego kroków na witrynie. Profilowane jest które podstrony zostały przez niego odwiedzone, którymi produktami był zainteresowany czy też w którym momencie zrezygnował on z zakupu w sklepie internetowym. W tym momencie wymagana jest krótka analiza jego zachowań. Wnioskujemy z jakiego powodu klient nie dokonał transakcji, czy być może powodem była zbyt wysoka cena dostawy?

Gromadzenie informacji

Posiadając szereg informacji o użytkowniku jesteśmy w stanie spersonalizować odpowiedni przekaz reklamowy dostosowany do preferencji potencjalnego klienta. Oznacza to nic innego jak wyświetlanie reklam przykładowo oferowanego przez nas fotela osobom, które aktualnie są zainteresowane kupnem tego rodzaju dobra. Tak precyzyjny dobór advertu niejednokrotnie przyczynia się do sukcesu sklepu internetowego przez zachęcenie użytkowników do powrotu na stornę i skorzystania z aktualnej oferty. Co więcej, dzięki wykorzystaniu remarketingu możemy nie tylko wabić nowych klientów, ale również doceniać już obecnych userów nagradzając ich lojalność np. dodatkowymi zniżkami. Tym samym zwiększając obroty firmy.