Dlaczego warto inwestować w reklamy na facebooku?

Wybór grupy docelowej działań marketingowych to podstawa działań wszystkich agencji reklamowych, a uzyskanie dostępu do potencjalnych klientów za pomocą narzędzi oferowanych przez social media jest bardzo proste. Zasięg, jaki oferuje nam platforma Facebook jest ogromny. Obecnie z witryny korzystają miliony unikalnych użytkowników, co oznacza ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o reklamę internetową. Promowanie wydarzeń czy też poszczególnych produktów wśród takiej ilości użytkowników jest kuszące dla wielu firm. Dlaczego?

Ułatwiona segmentacja

Jednym z ważniejszych aspektów budujących skuteczność reklamowania się na Facebook.com jest właśnie możliwość precyzyjnego dotarcia do określonego segmentu użytkowników. Możliwy jest bardzo szczegółowy wybór grupy użytkowników, nie tylko ze względu na cechy demograficzne jak płeć, czy miejsce zamieszkania, ale co ważne również podczas targetowania kierować możemy się specyficznymi zainteresowaniami czy nawet preferencjami muzycznymi użytkowników.

Oszczędność

Ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o budżetowanie reklam są modele CPM [koszt tysiąca wyświetleń] lub CPC [koszt kliknięcia] , które generują koszty jedynie za pozyskane polubienia lub wyświetlenia do określonej przez nas z góry kwoty. Dodatkowym atutem przemawiającym za organizowaniem kampanii reklamowych na Facebook.com jest to, że nie zawsze wymagają one od nas środków finansowych. Portal ten jest dużą machiną reklamową, która sama się napędza. Co to oznacza? Otóż użytkownicy bez pomocy z zewnątrz sami przekazują informacje o produkcie dalej. Użytkownikom wyświetlane są komunikaty, kto z ich znajomych zainteresował się reklamą i w ten sposób sami są kuszeni na kliknięcie i sprawdzenie danej promocji.